Glæd dig til en fantastisk akustisk koncert i Vejle Musikteater, hvor Kim Larsens store sangkatalog hyldes
I 2024 underholdte Anders Munch og Broderskabet i følgeskab af Drømmestrygerne – som er 14 professionelle musikere fra landets symfoniorkestre – en fyldt Store Sal i Vejle Musikteater.
Nu kan du glæde dig til at opleve Anders Munch i en akustisk koncert med fokus på mange af de oversete Kim Larsen perler. Dertil krydrer Anders også koncerten med sit personlige møde med Kim Larsen. Der er fx postkortet som Kim Larsen sendte til Anders, og mange andre nærværende historier og anekdoter.
Kom og syng med på alle de udødelige klassikere, når Anders Munch leverer sit helt nye akustiske show, der hylder vores allesammens meget savnede nationalskjald.
Anders Munch skrev i 2022 en smuk hyldestsang til Kim Larsen, som hedder “Kære Larsen”. Deraf navnet på denne turné.